Pár japonských legend

7. června 2018 v 7:50 | Kanato Shi MonoreUkyano ^°^ Megumi Sakamaki ^°^ DarkieChan ^°^ KurumiYoshino ^°^ Shiki |  Japonsko

Kuchisake Onna
Její jméno znamená "žena s rozdělenou pusou." Pokud jdete někam sám (/sama) pozdě v noci, může se objevit z rohu ulice. Nemůžete od ní utéct, protože se umí teleportovat přímo před vás. Nosí chirurgickou masku a plášť. Zeptá se vás "Jsem hezká?" Když řeknete ne, uřízne vám hlavu velkými nůžkami. Pokud je vaše odpověď ano, odendá masku a ukáže vám svou pusu, která je rozříznutá od ucha k uchu a zeptá se "A co teď?" Pokud řeknete ne, přeřízne vás v půli. Pokud řeknete ano, udělá vám to samé, co má ona... Jediná možnost je jí zmást. Třeba říct "Vypadáš normálně." a utéct. Hodně štěstí.

Hitobashira (lidské pilíře)
Ve starověkém Japonsku lidé věřili, že když uzavřou lidské bytosti do konstrukce, udělá jí to silnější a stabilnější. Uzavíráním lidí do pilíře a do zdí obětovali bohům a pokud byli bohové potěšeni, konstrukce vydržela déle. O budovách s lidskými pilíři se tvrdí, že tam straší ti, kteří jsou uzavřeni ve zdech.

Teke Teke
Teke teke teke je zvuk, který vydává při pohybování (pomocí loktů). Byla jednou hezká žena, která spadla do cesty (nebo skočila, jsou tu různé verze) na nádraží. Byla přeříznuta vejpůl vlakem, ale její zloba a zášť byly tak intenzivní, že její torso stále hledá odplatu. Navzdory chybějícím nohou se může velmi rychle pohybovat a pokud nemáte dostatek štěstí, aby vás nechytla, přeřízne vás vejpůl s kosou kterou vytvořila.

Aka Manto

Znamená to červená perelína / kapuce / kabát. Jednoduše to je zlý duch strašící na toaletách. Objeví se, když si sednete na záchod a není tam toaletní papír. Zeptá se: "Chceš červený nebo modrý papír?" (červená perelína / modrá perelína v několika verzích). Pokud si vyberete červený, budete rozsekáni na kousíčky. Pokud si vyberete modrý, budete uškrceni. Podle jiných verzí, pokud si vyberete červený, vaše kůže bude strhnuta a pokud si vyberete modrý, všechna vaše krev bude odsáta z vašeho těla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucas Archer Lucas Archer | 7. června 2018 v 13:56 | Reagovat

Té první bych dal i pusu :-P

2 kanatoshi-ukyonewa kanatoshi-ukyonewa | Web | 7. června 2018 v 14:04 | Reagovat

[1]: jo je pěkná

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama